Jaki kolor wybrać do kuchnii?

Psychologia kolorów to narzędzie projektowe, o którym wie niewiele osób. Ta dziedzina nauki specjalizuje się w analizowaniu wpływu, jaki każdy kolor wywiera na percepcję, nastrój i ludzkie zachowanie, i jest narzędziem szeroko stosowanym w marketingu oraz oczywiście w projektowaniu architektury i wnętrz. Biorąc to pod uwagę, kiedy mamy zamiar przeprowadzić remont lub nowy projekt, temat koloru jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych i czasem skomplikowanych do zdefiniowania ze względu na jego szeroki zakres, zwłaszcza jeśli chodzi o kuchnię. Jeśli szukasz zabawnego akcentu kolorystycznego do swojej kuchni, te pomysły Cię zainteresują.

1. Klasyczna i elegancka szarość

Ten neutralny ton reprezentuje elegancję i trzeźwość, nie wyglądając przy tym nudno. Szary jest kolorem, który może uzupełnić każdy kolor kuchni i projekt, a także świetnie wygląda z chromowanymi urządzeniami.

2. Jasnoczerwony

Kuchenny klasyk. Kolor czerwony jest ponadczasowy, jeśli chodzi o dekorowanie i projektowanie kuchni. Kolor ten przekazuje energię i pasję, a także zwiększa apetyt, co jest doskonałą cechą podczas pracy w kuchni.

3. Głęboki błękit

Niebieski to ton, którego gama odcieni doskonale pasuje do niemal każdego projektu i stylu, którego szukasz, będąc egzotycznym i wyrazistym tonem dla klasycznych lub nowoczesnych kuchni. Świeży, lekki i żywy, ten kolor, który przypomina nam o spokoju, jest idealny do kontrastów z białymi lub drewnianymi powierzchniami, dodając chłodny akcent do ciepła projektu.

Powiązany wpis: Kuchnia z ciemna podłogą – jak urządzić modną przestrzeń?

4. Żywy żółty

Żółty, efektowny, cytrusowy odcień, budzi energię i szczęście dzięki swojej radosnej barwie, a także jest stymulantem dla aktywności mózgu. Żółty zaczął się stać trendem w projektowaniu kuchni dzięki swojej wszechstronności. Doskonale nadaje się do łączenia z bielą, jasnym drewnem lub do tworzenia efektownego kontrastu z czernią.

5. Biel

Biel jest niewątpliwie jednym z ulubionych kolorów przy komponowaniu palety barw w kuchni. Jej czystość i świetlistość kojarzą się z czystością, świeżością i poczuciem spokoju, będąc kolorem relaksującym i idealnym do tworzenia poczucia przestronności w każdej przestrzeni. Jeśli szukasz projektu na całe życie, ten kolor jest strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli połączysz go z beżem i odcieniami drewna, aby stworzyć kontrast z ciepłymi elementami.