Jak urządzić mały pokój dzienny z miejscem do spania?

Miejsce do spania powinno być dla nas wyjątkowo wygodne i zapewniać maksymalny komfort. Nie zawsze mamy jednak możliwość wydzielenia osobnej sypialni z pełnowymiarowym łóżkiem i wygodnym materacem. W małych mieszkaniach bardzo często dochodzi do sytuacji, w której pokój dzienny musi spełniać wiele funkcji jednocześnie w tym służyć jako sypialnia. Oto kilka możliwości, co należy zrobić aby wyspać się w pokoju dziennym.

Zadbaj o nastrój

Przede wszystkim pokój dzienny z natury powinien być jasny i mieć dostęp do okna. Również kolory w nim panujące naturalnie zachęcają do spędzania w nim czasu podczas dnia. Chcąc więc wypocząć wieczorem i zapewnić sobie spokojny sen w nocy musimy iść na kilka kompromisów. Jak możemy przeczytać na portalu www.antresola.pl, najważniejsze to nie stosować zbyt krzykliwych barw na ścianach. Za dnia oczywiście kolory pobudzają nas do działania, ale wieczorem mogą spowodować kłopoty z wyciszeniem. Postawmy więc na naturalne zielone barwy, które są odprężające dla oka i czerpią inspiracje z natury. Oczywiście klasyczne beżowe odcienie również są mile widziane. W oknach starajmy się mieć zaciemniające rolety, które dadzą nam poczucie intymności. Powieszenie zbyt ciężkich i grubych zasłon przytłoczy pomieszczenie w ciągu dnia.

Wygodne łóżko

Nawet jeżeli nie mamy pełnowymiarowego łóżka możemy wybrać opcje, które są bardzo wygodne i praktyczne mieszczące się do małego pokoju dziennego. Pomimo tego, że wersalka jest uważana za staromodną, tak naprawdę powoli zaczyna wracać do współczesnych trendów. W pozycji złożonej wersalka spokojnie zapewni miejsce do wspólnych seansów telewizyjnych nawet dla trzech osób. Natomiast po rozłożeniu mogą na niej wygodnie spać dwie osoby. W schowku na pościel możemy umieścić zarówno kołdrę jak i poduszki, jest on bardzo pojemny, a twarde siedziska dorównują wygodą materacom. Mniejszym, ale również wygodnym wypoczynkiem jest rozkładana sofa wpisująca się swoim wyglądem nawet do najbardziej nowoczesnych wnętrz. Pamiętajmy aby zwracać uwagę przede wszystkim na wygodę i możliwość jak największego i praktycznego rozłożenia.

Praktyczny minimalizm

W małych pomieszczeniach króluje zasada im mniej, tym lepiej i warto się jej trzymać. Jeżeli nasz mały pokój dzienny chcemy urządzić w jakimś konkretnym stylu, starajmy się wybierać dodatki praktyczne. Takim przykładem może być lustro, które optycznie powiększy przestrzeń, lub niewielka toaletka, która posłuży do pracy przy komputerze. Zamiast rozkładać zbierające kurze bibeloty dobierzmy naturalną roślinność, która będzie filtrowała powietrze podczas snu i wprowadzi naturalny nastrój. Lampkę nocną możemy zastąpić lampą solną, która ozdobi nasze wnętrze i pozwoli zachować zdrowy, spokojny sen.