Jakie meble kupić do industrialnego mieszkania?

Styl industrialny jest bardzo często wykorzystywany przez designerów w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Aby wprowadzić do pomieszczenia elementy wystroju industrialnego warto pomyśleć nie tylko o barwach oraz charakterze wnętrza, ale również o jego umeblowaniu. Jakie wyposażenie warto wybrać do stylu industrialnego?

Prostota i elegancja

Mało złożone, funkcjonalne meble to podstawa stylu industrialnego. Klasyczne szafki z szufladami, regały czy biurka w modnym, prostym wydaniu to najlepszy dodatek do tego rodzaju designu. Aby dodać pomieszczeniu nieco elegancji warto wykorzystać klasyczne barwy takie jak biel, beż czy czerń lub ich kontrastowe zestawienia. Bardzo dobrze prezentują się także meble w standardowym brązie o jednolitej barwie wykonane z drewna, które prezentują się niezwykle elegancko i modnie.

Industrialna kuchnia – klasyczne rozwiązanie

W przypadku industrialnej aranżacji kuchni warto zdecydować się na minimalizm. Proste blaty, szafki kuchenne, stoliki czy okapy w jednym kolorze to najlepsze połączenie, które pozwoli uzyskać we wnętrzu charakter stylu industrialnego.

W przypadku mebli o różnych kolorach bardzo dobrze sprawdza się również wprowadzenie elementów takich jak okleiny czy fototapety z motywem cegiełek w realistycznych barwach, które wprowadzą do pomieszczenia pożądaną atmosferę. Przy urządzaniu wnętrza w stylu industrialnym warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej ilości przestrzeni oraz dobrym oświetleniu, które jest bardzo charakterystyczne dla tego rodzaju aranżacji.

Z pewnością nie warto wybrać lamp ozdobnych, bowiem styl industrialny wyróżnia się prostotą, o wiele lepiej wybrać więc zwyczajne oprawki oraz standardowe lampki z czarną lub białą oprawką.

Więcej o meblach przeczytasz w portalu https://meblujmy.pl/.