Sofa chesterfield Ideal Meble. Co warto wiedzieć?

Jeśli przymierzasz się do zakupu sofy chesterfield warto aby się o niej trochę dowiedzieć. Dlaczego warto się na nią zdecydować i jaką wybrać? Czy sofy chesterfield są wygodne? Czy sofa chesterfield może być z funkcją spania? Jeśli tak to z jaką? Te pytania pojawiają się bardzo często , a my postaramy się na nie odpowiedzieć. 

Sofa chesterfield jak wygląda i skąd się wzięła?

Sofa chesterfield w najbardziej klasycznej formie to sofa o budowie klubowej, kubełkowej. Posiada nie wysokie oparcie i podłokietniki o tej samej wysokości. Najważniejsze w sofach chesterfield jest pikowanie. Ale nie jest to jakieś pikowanie tylko pikowanie chesterfield, jest głębokie, i poszczególne piki tworzą charakterystyczny kształt rombu. Ponadto, powstałe w procesie pikowania zakładki są układane, sofa chesterfield nie jest szyta. Na taką układaną sofę zużywa się znacznie więcej tkaniny lub skóry, przez co taka sofa jest droższa od takiej zszywanej, ale efekt też jest inny i na pewno wart tej różnicy w cenie. 

Nie wiemy jednoznacznie jak powstały sofy chsterfield, ale najbardziej prawdopodobna historia dotyczy hrabiego Chesterfield,Philip Stanhope (czwarty hrabia rodu Chesterfield), który zlecił rzemieślnikowi wykonanie fotela. Fotel ten miał spełniać pewne założenia. Miało się na niej siedzieć w niewymuszonej pozycji wyprostowanej i nie miał marszczyć się niechlujnie pod ciężarem siedzącego. 

Sofa Chesterfield March z biglem wzór Mandala 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl) 

Nie da się ukryć, że rzemieślnikowi udało się spełnić oczekiwania hrabiego. Siedząc na sofach, fotelach chesterfield rzeczywiście bez problemów, czy odczucia niewygody, siedzimy raczej wyprostowani. Pikowane boki, czy w niektórych modelach pikowane siedzisko, zapewniają, że tapicerka nie będzie się zbytnio marszczyć pod ciężarem osoby na niej siedzącej. 

Sofa chesterfield rozkładana. Jaką funkcję wybrać?

W przypadku sof chesterfield możemy podzielić funkcje spania na dwie, podstawowe grupy. Sofy chesterfield z funkcją do codziennego spania i sofy chesterfield rozkładane z funkcją do spania okazjonalnego. Sofa chesterfield rozkładana jest bardzo praktyczna dlatego jest to bardzo dobry wybór. 

Najbardziej klasyczna funkcja spania do spania okazjonalnego jest stelaż belgijski. Aby rozłożyć taką funkcję zdejmujemy poduszki siedziska, a następnie rozkładamy metalowy stelaż z materacem. 

Bardzo wygodna funkcją spania jest funkcja typu Delfim. Funkcja ta wysuwa się spod siedziska w postaci szuflady, w której znajduje się stelaż z materacem. Za troczki podnosimy nasz materac i funkcja jest już rozłożona. 

Sofa chesterfield z funkcją spania do spania codziennego

Jeśli natomiast zależy nam bardzo na komforcie spania, lub planujemy korzystać z funkcji często lub codziennie warto wybrać sofę chesterfield z funkcją spania do spania codziennego IdealMeble. 

 

Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 osobowe (foto: IdealMeble.pl) 

Funkcja ta posiada wytrzymały stelaż przystosowany do codziennego użytkowania, oraz gruby materac ze sprężynami bonelowymi. 

Narożnik chesterfield

Sofy narożne chesterfield to bardzo dobre rozwiązanie dzięki któremu możemy stworzyć miejsce dla wielu użytkowników. Taki narożnik chesterfield nie tylko jest wygodny ale też pięknie aranżuje przestrzeń.W przypadku narożników możemy również wybrać opcje narożnika chesterfield z funkcją spania.