Bezkołnierzowa miska WC- zalety.

Regularne sprzątanie toalety jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Gromadzące się wewnątrz, jak i na powierzchni muszli klozetowej bakterie, wirusy i inne drobnoustroje powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu i mogą stać się przyczyną wielu groźnych chorób.
Czyszczenie toalety wykonujemy z reguły za pomocą szczotki i płynów do mycia sanitariatów zawierających środki powierzchniowo czynne o działaniu odkażającym, ale tez wybielającym powierzchnię i usuwającym gromadzący się na armaturze kamień. Niestety niekiedy trudno jest dotrzeć do takich zakamarków jak choćby kołnierz wokół górnej części muszli klozetowej i dokładni ej wyczyścić. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup bezkołnierzowego kompaktu WC. Sprawdź, dlaczego warto mieć bezkołnierzowy sedes.

Bezkołnierzowy kompakt WC- budowa.


Tradycyjna miska WC w górnej części ma tak zwany kołnierz, czyli podwinięty brzeg. Takie rozwiązanie ma zapobiec, wydostawaniu się wody poza muszę podczas spłukiwania.
Niestety pod owym ceramicznym kołnierzem gromadzi się mnóstwo brudu oraz kamienia, w którym rozmnażają się rozmaite bakterie, wirusy, grzyby i inne drobnoustroje. Przestrzeń pomiędzy kołnierzem a powierzchnią miski jest dosyć wąska i bardzo trudno jest dotrzeć do niej za pomocą konwencjonalnej szczotki do czyszczenia toalet. Z kolei samo podanie w to miejsce płynu czyszczącego najczęściej jest niewystarczające do całkowitego usunięcia brudu i zarazków.
Nowoczesne kompakty WC bez kołnierza stanowią rozwiązanie tego problemu. W ich przypadku miska jest zaokrąglona i gładka bez żadnych zakamarków oraz trudnodostępnych elementów.
Nowoczesna technologia strumienia wody zapobiega również wylewaniu się jej poza muszlę podczas spłukiwania.
Poza brakiem kołnierza i maksymalnie zaokrąglonymi powierzchniami kompakt bezkołnierzowy jest zbudowany podobnie jak ten tradycyjny. Znajduje się w nim oczywiście otwór odpływu kanalizacyjnego, mocowania na deskę sedesową, oraz mechanizm spłuczki.

Bezkołnierzowa miska WC- zalety.


Jeszcze kilka lat temu tego rodzaju miski WC były o wiele droższe niż tradycyjnych kompaktów. Obecnie ich ceny są porównywalne. Warto więc zastanowić się nad zakupem takiej praktycznej i nowoczesnej armatury.
Sprawdź, jakie są zalety bezkołnierzowych kompaktów WC:


1. Łatwość w utrzymaniu czystości.


Miskę pozbawioną kołnierza w górnej części znacznie łatwiej umyć. Nie trzeba głowić się jak dotrzeć do zakamarków. Powierzchnia muszli jest gładka i z łatwością wyczyścimy jej wnętrze za pomocą klasycznej szczotki do WC oraz płynu do sanitariatów, a brzegi umyjemy zwykłą szmatką z preparatem dezynfekującym.
W takiej misce znacznie łatwiej usuwa się kamień, osad i inne zabrudzenia, co pozwala uniknąć ich gromadzenia się. Przekłada się to bezpośrednio na długość okresu użytkowania armatury. Taką muszlę po prostu o wiele dłużej utrzymamy w dobrym stanie i będzie nam służyć przez dłuższy czas niż tradycyjny kompakt.

2. Lepsza higiena.


W tego rodzaju misce nie ma żadnych zakamarków, do których trudno dotrzeć. Nie ma więc możliwości gromadzenia się drobnoustrojów, a tym samym korzystanie z toalety jest zdecydowanie bardziej higieniczne.
Pamiętajmy, że łatwiejsze czyszczenie, to znacznie większy stopień higieny, a tym samym bezpieczeństwa i zdrowia dla nas i naszych najbliższych. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci, które mają tendencję do dotykania rękoma różnych powierzchni sanitarnych.
Ponadto, jeśli wybierzemy wersję wiszącą kompaktu, to znacznie łatwiej będzie nam również utrzymać w czystości podłogę w toalecie, ponieważ bez problemu umyjemy całą jej powierzchnię mopem.

3. Większa estetyka.


Bezkołnierzowy kompakt WC prezentuje się znacznie lepiej niż ten tradycyjny z zakrzywionym kołnierzem. Sprawia on wrażenie lekkiego, podczas gdy zwykłe sedesy często wyglądają bardzo topornie. Ma to zasadnicze znaczenie zwłaszcza w małych łazienkach, które występują w większości mieszkań.
Bez wątpienia na estetykę sanitariatu wpływa również stopień jego czystości. Z miski bezkołnierzowej z łatwością usuniemy żółto- brunatny osad i kamień z wody, co sprawi, że jej powierzchnia będzie zawsze idealnie biała i lśniąca.

Decydując się na bezkołnierzową miskę WC, warto również pomyśleć o wygodnym i higienicznym rozwiązaniu, jakim jest deska sedesowa z funkcją szybkiego demontażu. Z łatwością, w ciągu zaledwie chwili i bez żadnych skomplikowanych narzędzi możesz ją zdemontować i dokładnie umyć całą powierzchnię toalety oraz deski. Przyczyni się to do jeszcze lepszego zachowania higieny w łazience.
Nowoczesne rozwiązania w zakresie armatury do toalet znajdziesz w każdym markecie budowlanym. Przed dokonaniem zakupu, warto poradzić się specjalisty z obsługi klienta, który pomoże wybrać urządzenie idealnie dopasowane do wnętrza naszej łazienki i naszych potrzeb.